הכנה לכיתה מדעית

הכנה לכיתה מדעית

מהי כיתה מדעית?

הבחירה בין כיתה רגילה לכיתה מדעית מלחיצה תלמידים רבים הנמצאים בסיום בית ספר היסודי. אם אתם נמשכים למדעים או למתמטיקה, רואים את עצמכם לוקחים חלק בעולם המרתק של המחשבים או הטכנולוגיה – זוהי בחירתכם, ללמוד בכיתה מדעית.

מדובר בתוכניות של מצוינות המתאימות לתלמידים מצטיינים ובעלי מוטיבציה ועניין בתחום המדעים המדויקים, כגון: מתמטיקה, כימיה, מחשבים, פיזיקה, ביולוגיה והנדסה. חטיבות ביניים ותיכונים שונים מציעים תוכניות של עתודה מדעית-טכנולוגית או כיתה מדעית. כיתה מדעית אינה תוכנית השתלמות או חוג העשרה שלומדים אחרי הלימודים, זוהי כיתה רגילה אשר לומדים את אותם המקצועות אך בצורה יותר מועשרת ומעמיקה בתחומי המדעים.

מבחן הקבלה לכיתה המדעית

המבחן שעוברים ילדיכם בודק את היכולת החשיבתית של התלמיד, היכולת ללמוד דברים חדשים והבנה כללית. מבחנים אלה יקבעו אם התלמיד מתאים ללימודים בכיתה המדעית. הידע הניתן בבתי הספר היסודיים בין אם התלמיד מצטיין או לא, אינם בהכרח מספיקים. ולכן על מנת להיות מוכנים בצורה הכי טובה למבחנים אלה ולעבור אותם בהצלחה, ניתן לפנות אלינו ולקבל ליווי מלא בבחירת בית ספר מתאים ועד להצלחת התלמיד והתקבלות לבית הספר הנבחר.

למה צריך שיעורים פרטיים להכנה למבחני הקבלה במתמטיקה?

לימודי מדע וטכנולוגיה כיום מהווים הבטחה להעשרה בתחומים שילכו ויתפתחו בעתיד. החל משנת תשע"א פועלת בתיכונים ובחטיבות הביניים עתודה מדעית-טכנולוגית מטעם משרד החינוך. העתודה מציעה תוכנית לימודים המתמקדת במדע וטכנולוגיה, משלבת לומדות חדשניות, וחושפת את התלמידים לתחומים פורצי דרך במדע.

תלמידים הלומדים בכיתה מדעית הינם תלמידים הרבה יותר פוטנציאלים אשר יעשו בגרות ברמה גבוהה ובהמשך דרכם גם יקבלו השכלה גבוהה.

חוברת הכנה במתמטיקה למבחני הקבלה לכיתה המדעית

אנו ב"לומדה" הכנו חוברת הכנה בלעדית למבחני המתמטיקה. החוברת כוללת שני חלקים. החלק הראשון הינו חלק ה"חזרה" ובו חוזרים על כל מה שלמדנו בבית הספר היסודי. החלק השני כולל אוסף שאלות, בעיות חשיבה, חידות ובעיות מילוליות באלגברה והנדסה – ברמות שונות! השאלות המתקדמות בחוברת הינן ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר בתוכנית הלימודים בבית הספר היסודי. כלל משימות אלה מכינות את ילדיכם בצורה מיטבית למבחני הקבלה במתמטיקה לכיתה המדעית.

  •  פיתוח חשיבה לוגית ומתמטית
  •  תרגול ע"פ חוברת ההכנה שלנו
  •  פתרון מבחני קבלה משנים קודמות
  •  בדיקת רמת התלמיד
  •  השלמת פערים של תוכנית הלימודי הרגילה
  •  התקדמות בחומר הנלמד מעבר לרמת בית הספר

אודות

  •   אבא הלל סילבר 99, חיפה

  •   058-6999255

  •   info@lomda-study.co.il

צרו איתנו קשר

לכל פניה, בקשה וליעוץ חינם!